AKTIVNE TEME
» Vijesti vezane za poljoprivredu
by opg biotrava Yesterday at 21:37

» Agro Dan
by Agro Dan Yesterday at 09:34

» ARONIJA
by Aida Yesterday at 08:55

» Žitna sijačica Poljostroj
by mali ratar 18/7/2017, 18:32

» Kalcizacija
by politicar 17/7/2017, 22:45

» Kotlić , ražanj , roštilj ....
by marijogjulic 17/7/2017, 20:45

» Slama
by marijogjulic 17/7/2017, 20:43

» Bazga
by jeja 16/7/2017, 22:55

» Prodajem Utovarivac stajnjaka - GRAJFER
by poljomarkets 12/7/2017, 12:57

» PRODAJEM BERAC / TRESAC za VISNJE, SLJIVE, MASLINE
by poljomarkets 12/7/2017, 12:48

» abrkili
by abrkili 10/7/2017, 19:08

» Sjetva/žetva pšenice 2016-2017 godine!
by iwanho 10/7/2017, 10:18

» Aronija - berba 2017
by panzer 7/7/2017, 08:28

» Sijačica Amazone D 8 special
by Fidelito 6/7/2017, 11:05

» Pročistać za žitarice
by drazen 2/7/2017, 22:51

» JOHN DEERE 3140
by jd3140 2/7/2017, 19:47

» Sjetva soje 2016god
by marijogjulic 2/7/2017, 12:29

» raktor case 1390
by digitalac1 1/7/2017, 17:31

» Sjetva/zetva uljane repice 2016/2017
by marijogjulic 29/6/2017, 16:33

» Dupli kotači sa kopčama 20.8 R38 520/85 R38
by SteveO 26/6/2017, 22:50

» Claas
by marijogjulic 26/6/2017, 13:34

» Lisice
by Gospodin_Zec 22/6/2017, 21:05

» Prodajem NOVU Italijansku frezu pipalicu Carrera
by poljomarkets 22/6/2017, 12:51

» PRODAJEM NOVU Traktorsku FREZU
by poljomarkets 22/6/2017, 12:49

» Poljomarket
by poljomarkets 22/6/2017, 09:23

» Pitanja i prijedlozi
by deanilic 20/6/2017, 18:31

» Što se iza brda valja?(2)
by Fidelito 20/6/2017, 15:04

» CASE
by marijo90 18/6/2017, 18:35

» Cijepljenje (kalemljenje)
by misoo83 16/6/2017, 02:08

» CRVENI ribizl
by Tomyyyyy 14/6/2017, 10:43

Vijesti vezane za poljoprivredu

Stranica 12 / 15. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Vijesti vezane za poljoprivredu

Postaj by opg biotrava on 24/11/2015, 18:15

Vidimo kako funkcionira moratorij na prodaju zemlje u RH.Možete misliti kako će tek biti u budućnosti,postat ćemo stranci u vlastitoj državi.Političari nas šišaju kao ovce,ali sami smo si krivi.Šutimo kao podojeni i pravimo se gluhi i slijepi.

opg biotrava

Broj postova : 549
Zanimanje : poljoprivredni tehničar-elektrotehničar
Registriran : 23.05.2013
37

Korisnički profil http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Postaj by Đuro Japarić on 24/11/2015, 18:41

@ludvig_II je napisao/la:Osnivanje agrobanke od nacionalne je važnosti, do nje preoblikovanjem HPB-a

Osnaženi rukovodeći timovi u Belju i Vupiku

Klanje svinja u klaonicama iskorijenilo je trihinelozu

Srpski biznismen kupio 1.500 hektara i postao najveći vlasnik zemljišta u Hrvatskoj

Šećerna repa gubi rat sa šećernom trskom

Postoji u Hrvatskoj smeće koje se zove Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima , u kojem nema ograničenja za kupnju privatne zemlje pa kao > zastupnik > Srpske radikalne stranke pozivam sve koji hoće prodati privatno poljoprivredno i šumsko zemljište do crte ; Virovitica - Karlovac - Karlobag da mi se jave !

Đuro Japarić

Broj postova : 1719
Registriran : 17.02.2012
54

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Đuka VT on 24/11/2015, 18:51

Mislim da taj moratorij važi samo za državnu zemlju? Rekao bih da nije moguće zabranit prodaju privatne zemlje strancu, a i ako je, moguće je da je sve legalno ako je otvotio nekakvu firmu ili nešto u Hr.

Broj postova : 746
Registriran : 07.05.2010
11

Korisnički profil http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/ouka-vt-t1945.htm

[Vrh] Go down

Postaj by opg biotrava on 24/11/2015, 23:31

@Đuka VT je napisao/la:Mislim da taj moratorij važi samo za državnu zemlju? Rekao bih da nije moguće zabranit prodaju privatne zemlje strancu, a i ako je, moguće je da je sve legalno ako je otvotio nekakvu firmu ili nešto u Hr.
Zadruge sigurno nisu u vlasništvu imale zemlju iz privatnog vlasništva,jer ipak je to 1500ha.Nisu nas jednom pljačkali na legalan način,jer političari prečesto rade u svom interesu tj. donose zakone,a ne za opće dobro.Po meni ni jedan stranac nebi mogao kupiti poljoprivredno zemljište u trajno vlasništvo,već eventualno u najam.Država u kojoj su stranci vlasnici njenog tla,vode,šume i dr. dobara i nije država.

opg biotrava

37

Korisnički profil http://zovem se Đuka,živim u oklici Sl. Broda.Obrađujem 50 k.j. zemlje,a bavim se i svinjogojstvom.

[Vrh] Go down

Postaj by Đuka VT on 25/11/2015, 09:45

Slažem se ja sa svime što ste napisali, pogotovo o prodaji države strancima. U postu prije sam htio reć da je muljaža napravljena puno prije ovoga, kad je ta zadruga kupila državnu zemlju. Ovo sad je vjerojatno sve po zakonu Very Happy

Broj postova : 746
Registriran : 07.05.2010
11

Korisnički profil http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/ouka-vt-t1945.htm

[Vrh] Go down

Postaj by Fidelito on 25/11/2015, 14:25

Na isti način kako mi možemo kupovati zemljište i nekretnine u cijeloj EU - isto tako građani iz drugih država EU mogu kupovati kod nas. Radi se o principu jednostavnog reciprociteta, jednakih prava i obaveza koji vrijede za sve građane EU. Slobodan protok robe ljudi i kapitala. Malo izgleda čudno iz lokalne perspektive, ali kada se gleda cijela slika - sasvim normalna stvar.
Sa druge strane ako ne želiš prodati svoje zemljište - nemoj prodavati i zadrži ga u vlasništvu. Ako ne želiš prodati strancu - prodaj nekom domaćem kupcu (koji će to sutra 'utopiti' tom istom strancu za veću lovu i razliku pospremiti u đep). Vrijeme lokalpatriotizma polako prolazi.
Fidelito

Broj postova : 4431
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
113

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by opg biotrava on 25/11/2015, 14:31

Naravno da je po zakonu,ali pitanje kome ide u prilog taj zakon?Da li se taj zakon može promijeniti,dok nije prekasno i dok pojedinci ne krenu u rasprodaju?Mislim da je to direktiva iz EU,te da možemo samo sjesti i plakati.Ovi najveći mogu mirno čekati i licirati sa cijenama,naravno sve po zakonu za opće dobro svih u RH,a pogotovo nas seljaka. Rolling Eyes  fidelito;bojim se da će nam lokalpatriotizam ostati samo kao sjećanje,a naša djeca će ubrzo raditi za sitnu lovu strancima na "našoj" zemlji.Imao sam prilike vidjeti kao se to odvijalo u Mađarskoj,pa to je katastrofa.

opg biotrava

37

[Vrh] Go down

Postaj by opg biotrava on 25/11/2015, 14:41

http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/novi-natjecaji-raspisat-ce-se-krajem-tjedna/21872/

opg biotrava

37

[Vrh] Go down

Postaj by Đuro Japarić on 25/11/2015, 18:41

@Đuka VT je napisao/la:Mislim da taj moratorij važi samo za državnu zemlju? Rekao bih da nije moguće zabranit prodaju privatne zemlje strancu, a i ako je, moguće je da je sve legalno ako je otvotio nekakvu firmu ili nešto u Hr.

Ne važi moratorij za državnu zemlju , samo što sadašnji zakon omogućava kupnju susjedne državne parcele do 1ha !

RH kč , 1 . >Đuka VT kč 2 , RH kč 2

Prodaš svoju Angeli Merkel i ona onda može kupiti susjedne RH ako su manje od 1ha !

Ako su veće od 1ha Angela će kvinslizima u Zagrebu narediti da mijenjaju zakon za državnu zemlju !

Đuro Japarić

54

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ludvig_II on 25/11/2015, 18:48

Matijević: 'Zapošljavamo najbolje radnike bez obzira na nacionalnost'

U Osijeku s radom počinje prva craft pivovara Black Hat

" V A Ž N A  N A P O M E N A"

Poštovani mi forumaši moje postove ne shvaćajete strog ozbiljno jer proizlaze iz ne baš zdrave osobe  

Hvala i živili vi meni  

Alkoholičar sam i time se dičim
ludvig_II

Broj postova : 685
God : 43
Zanimanje : Jebator radoznalih
Registriran : 14.10.2015
36

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fidelito on 25/11/2015, 21:01

@opg biotrava je napisao/la:Naravno da je po zakonu,ali pitanje kome ide u prilog taj zakon?Da li se taj zakon može promijeniti,dok nije prekasno i dok pojedinci ne krenu u rasprodaju?Mislim da je to direktiva iz EU,te da možemo samo sjesti i plakati.Ovi najveći mogu mirno čekati i licirati sa cijenama,naravno sve po zakonu za opće dobro svih u RH,a pogotovo nas seljaka. Rolling Eyes     fidelito;bojim se da će nam lokalpatriotizam ostati samo kao sjećanje,a naša djeca će ubrzo raditi za sitnu lovu strancima na "našoj" zemlji.Imao sam prilike vidjeti kao se to odvijalo u Mađarskoj,pa to je katastrofa.

To spada u temeljne principe EU. Ako ne želiš svoje prodati - nemoj prodavati, nitko te ne može prisiliti na prodaju. Na kraju krajeva sela nam odumiru, slabo se gospodari resursima i kao posljedica naš opće nesposobnosti da dobro gospodarimo svojom državom - doći će neki drugi koji možda bolje znaju, hoće i mogu. Tako je to u životu.
Tko će raditi za koga... to ćemo još vidjeti. Sve to jako ovisi o individualnim sposobnostima. Ako moja djeca neće u školu - nikakvo nasljedstvo im vjerovatno neće dugoročno pomoći (kada bitne odluke za tebe mora donositi netko drugi). Sa druge strane ako imaš određena (potrebna) znanja - onda vrijediš malo više. Na kraju dana uopće nije bitno tko što može/ima pravo kupiti - nego vrijediš otprilike onoliko koliko imaš akumulirnaih znanja. Ali to je već neka druga priča.
Fidelito

113

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by opg biotrava on 25/11/2015, 23:01

Znanje,individulna sposobnost sve je to ok u teoriji,ali u prasi ide tko jači,taj kvači.Velika većina nas je deficitarna u financijskim mogućnostima,a samim time i u razvoju i produktivnosti u odnosu na stare EU članice ,a stavljeni smo nespremni(namjerno opstruirani) na globalno tržište.Temeljni principi EU su skrojeni u interesu velikih sila,a naša sudbina(dugoročno u većem dijelu) je da budemo na meniju velikim ribama.

opg biotrava

37

[Vrh] Go down

Postaj by Fidelito on 26/11/2015, 08:49

@opg biotrava je napisao/la:Znanje,individulna sposobnost sve je to ok u teoriji,ali u prasi ide tko jači,taj kvači.Velika većina nas je deficitarna u financijskim mogućnostima,a samim time i u razvoju i produktivnosti u odnosu na stare EU članice ,a stavljeni smo nespremni(namjerno opstruirani) na globalno tržište.Temeljni principi EU su skrojeni u interesu velikih sila,a naša sudbina(dugoročno u većem dijelu) je da budemo na meniju velikim ribama.

EU je dala sasvim dovoljno vremena i potrošila dosta novaca za prilagodbu. Nismo to adekvatno iskoristili - i to je sada naš problem, a ne njihov. Sada je red na nama da odradimo svoj dio pogodbe. EU je skrojena za one koji žele znaju i mogu. Oni drugi će morati malo poraditi na sebi (ili će s vremenom jednostavno nestati ako se ne prilagode, a to je naša vjerovatna sudbina). To je obrnuto od (našeg uvriježenog) socijalističkog mentaliteta gdje se jako pazi da svi budu jednaki, a bogme neki i jednakiji od drugih (da malo parafraziram Orwella). Uglavnom uspjeh društva u cjelini može se bazirati samo na selekciji i podupiranju uspješnih, a ne na uravnilovci, koja cijelo društvo vuče unazad.
Fidelito

113

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ludvig_II on 26/11/2015, 18:40

SDF Žetelice u nove kombajne prvi put ugradile Mercedesov motor

un-80-milijardi-dolara-izgubljeno-u-poljoprivredi-zbog-prirodnih-katastrofa

rusija-jaca-kontrolu-prehrambenih-proizvoda-uvezenih-iz-turske

Isplata proizvođača repe najkasnije do 15. prosinca

Jančo: Ni da su pet kuna tovljenike nitko ne bi kupio jer potražnje nema

Poštovani mi forumaši moje postove ne shvaćajete strog ozbiljno jer proizlaze iz ne baš zdrave osobe  

Hvala i živili vi meni  

ludvig_II

36

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ludvig_II on 27/11/2015, 17:10

Hrvatska poljoprivreda izgubila dvije godine i više od 600 milijuna eura

Investicijski zamah je pokrenut i ne bi trebalo pokleknuti pod pritiscima nekih nezadovoljnika

Ivan Kos napustio OLT

Hvala i živili vi meni  

ludvig_II

36

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ludvig_II on 29/11/2015, 10:54

Nekad Dan Republike, sada špica svinjokolje koja u posljednje vrijeme nailazi na brojne kušnje

Hvala i živili vi meni  

ludvig_II

36

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ludvig_II on 4/1/2016, 07:39

Po padu dohotka u poljoprivredi neslavni smo rekorderi EU

Hvala i živili vi meni  

ludvig_II

36

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Đuro Japarić on 6/1/2016, 07:29

@ludvig_II je napisao/la:Po padu dohotka u poljoprivredi neslavni smo rekorderi EU

Miroslav Božić radio je 1994 na dijelu teksta ; PREGLED STANJA I STRATEGIJA RAZVOJA POLJOPRIVREDE RH , Pankretić je nesposoban kadar HSS koji je u 2 mandata napravio iznimno veliku štetu seljačkom sektoru sa izmjenom zakona o poticaja i izmjenom zakona za državnu zemlju , Jakovina je odradio izmjenu zakona za državnu zemlju za todoriće a priča o milijun hektara bila je demagogija i odraz njegove demagogije !

Kako se može povećati dohodak u seljačkom sektoru ?

U idućih 10 - 15 godina otkupiti privatnu zemlju starih seljaka koji će umrijeti i njihovih nasljednika koji zemlju neće htjeti raditi i sa prodajom državne zemlje seljacima formirati 15 - 20 000 komercijalnih OPG , jer preko 180 000 u Upisniku i preko 95 ooo su uglavnom rekreativnog tipa sa bruto proizvodom 15 do 35 000 kn po OPG !

Đuro Japarić

54

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by opg biotrava on 6/1/2016, 12:25

Kakvih idućih 10-15g,pa taj proces se odvija konstantno.Kod nas se,a vjerujem da je i u većini zemlje, zemlja proda isti tren kad netko ponudi.Državne zemlje nema na raspolaganju idućih 15g i kakvo onda formiranje 15-20 000 komercijalnih opg-ova.Mali polako nestaju,drugi se okrupnjuju i za to netreba nikakav politički dekret.Treba malo regulirati odnose između proizvođača-otkupljivača ili prerađivača,te uspostaviti nadzor nad uvozom,tj. tko,što,kako i zašto uvozi?

opg biotrava

37

[Vrh] Go down

Postaj by Đuro Japarić on 6/1/2016, 13:10

@opg biotrava je napisao/la:Kakvih idućih 10-15g,pa taj proces se odvija konstantno.Kod nas se,a vjerujem da je i u većini zemlje, zemlja proda isti tren kad netko ponudi.Državne zemlje nema na raspolaganju idućih 15g i kakvo onda formiranje 15-20 000 komercijalnih opg-ova.Mali polako nestaju,drugi se okrupnjuju i za to netreba nikakav politički dekret.Treba malo regulirati odnose između proizvođača-otkupljivača ili prerađivača,te uspostaviti nadzor nad uvozom,tj. tko,što,kako i zašto uvozi?

U idućih 10 - 15 godina će umrijeti većina starih nositelja OPG i na tu zemlju mislim te na državnu .

Dekret je Jakovine da je dato oko 50 000 ha državne zemlje na privremeni zakup do 5 godina , da su dio seljaka dobili zemlju u zakup na 10 g . Dio državne zemlje nije ni u kakvom zakupu .

Sada bi prioritet bio da se ubrza sređivanje stanja za privatnu i državnu zemlju sa izmjenom Zakona o nasljeđivanju i sa spajanjem gruntovnica i katastra u jednu Državnu zemljišnu službu , da se definira prodaja državne zemlje OPG do 50 ha po OPG , a NE zakup !

- kažu da nas ima u upisniku preko 180 000
- u sustavu poticaja preko 90 000 OPG
- da je prosječna površina seljačkog OPG ispod 5 ha koju čini više parcela
----------------------------------------------------------------------------------------
- sada vidiš o kojoj projekciji pišem do 2030 godine !

15 do 20 000 komercijalnih OPG u 2030 godini sa okrupnjenim parcelama putem komasacije , kupnje privatne i državne zemlje sa zamjenom privatna za privatnu - privatna za državnom i pravom prvokupa .

Ovo mora biti državni program sa novim zakonodavstvom i kreditnim poticajima prvenstveno za kupnju PRIVATNE zemlje , a kojega bi shvatili većina državljana RH a posebno vlasnici privatnog i državnog zemljišta !

Đuro Japarić

54

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by grćo on 6/1/2016, 19:38

gospon đuro puno pišete pa zar još nitkom nije jasno da postoji strategija hrvatske poljoprivrede uništi selo i seljake .ašto se tiče prodaje državne zemlje to je potpuni promaša jkod mene u selu pola ih je već preprodalo lokalnom tajkunu a druga polovica se pati da je otplati kad su digli cijenu sto posto a dobar dio njih će ju dat u podzakup jel ima onih koji daju 1500 kn za jutro i da naglasim sve je po zakonu ove naše da kažem države

grćo

Broj postova : 183
Registriran : 01.09.2013
8

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ludvig_II on 9/1/2016, 11:30

KANDIDATKINJA MOSTA ZA RESOR POLJOPRIVREDE 'Ovo je vrući krumpir, dolazim iz štale, obveza mi je reći što u toj štali ne štima. Dosad su odlučivali ljudi koji nisu živjeli sa stokom'

Za posao pastira u Dalmaciji najviše se javljaju – Slavonci!

Kutjevačka graševina dat će ledeno vino

Hvala i živili vi meni  

ludvig_II

36

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ludvig_II on 12/1/2016, 07:51

Ružica Vukovac za Index: Dosta je demoniziranja poljoprivrednika, oni mogu spasiti ovu zemlju

Hvala i živili vi meni  

ludvig_II

36

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by DF 95 on 12/1/2016, 08:03

@ludvig_II je napisao/la:Ružica Vukovac za Index: Dosta je demoniziranja poljoprivrednika, oni mogu spasiti ovu zemlju

Mišljenja sam da ni dva mandata dobroga rada nebude popravilo godine devastiranja HR poljoprivrede

DF 95

Broj postova : 568
Zanimanje : ratar
Registriran : 12.04.2010
23

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by ludvig_II on 14/1/2016, 10:28

Liječnik u gradu, škola u jednom, crkva u drugom, a pošta u trećem selu

Podnesen zahtjev za stečaj OLT-a

Hvala i živili vi meni  

ludvig_II

36

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Stranica 12 / 15. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]