AKTIVNE TEME
» Prodajem NOVU Italijansku frezu pipalicu Carrera
by poljomarkets Today at 12:51

» PRODAJEM NOVU Traktorsku FREZU
by poljomarkets Today at 12:49

» Agro Dan
by Agro Dan Today at 09:33

» Poljomarket
by poljomarkets Today at 09:23

» Pitanja i prijedlozi
by deanilic 20/6/2017, 18:31

» Što se iza brda valja?(2)
by Fidelito 20/6/2017, 15:04

» Sjetva/žetva pšenice 2016-2017 godine!
by opg biotrava 20/6/2017, 00:12

» CASE
by marijo90 18/6/2017, 18:35

» abrkili
by abrkili 18/6/2017, 13:57

» Vijesti vezane za poljoprivredu
by kulak25 16/6/2017, 18:47

» Cijepljenje (kalemljenje)
by misoo83 16/6/2017, 02:08

» CRVENI ribizl
by Tomyyyyy 14/6/2017, 10:43

» Torpedo 55 adriatic
by zeljko90 12/6/2017, 20:09

» BOŽIĆNA DRVCA
by Đuro Japarić 12/6/2017, 17:20

» Piknik Udruge Traktor Forum Slovenija
by tine 11/6/2017, 13:06

» Telenje
by ANTE_BULJUBASIC 9/6/2017, 13:38

» Kruška
by davidzr 8/6/2017, 23:03

» Kamilica
by slaven22 8/6/2017, 18:44

» Dupli kotači sa kopčama 20.8 R42 520/85 R42
by SteveO 6/6/2017, 21:45

» Gume sa felgama 520/85 R42
by SteveO 6/6/2017, 21:42

» VTZ - Vladimirec
by darko0022 6/6/2017, 14:42

» Prodajem novu FREZU PIPALICU
by poljomarkets 6/6/2017, 13:33

» motorne pile
by VTZ 5/6/2017, 12:11

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 2/6/2017, 23:18

» ARONIJA
by andrusko 2/6/2017, 23:06

» Kotlić , ražanj , roštilj ....
by kulak25 1/6/2017, 22:20

» zaštita maslina od ovaca
by knezo 31/5/2017, 13:25

» LUCERNA U ISHRANI OVACA I KOZA
by knezo 31/5/2017, 13:20

» Ugradnja prednjeg pogona za Ursus c 355
by kole355 30/5/2017, 00:01

» Asimina triloba (Indijanska babana)
by misoo83 27/5/2017, 08:26

Telenje

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Telenje

Postaj by Trnava on 26/4/2012, 16:42

S obzirom da nemam gdje stavit ovaj video (a mislim da je zanimljiv) odlučio sam otvoriti novu temu, pa ako sam pogriješio nek' administrotri prebace u odgovarajuću.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Broj postova : 131
God : 37
Zanimanje : dipl. ing. polj.
Registriran : 15.11.2010
Ukupno palčeva 5

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: Telenje

Postaj by Zelena dolina on 19/7/2012, 12:20

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:S obzirom da nemam gdje stavit ovaj video (a mislim da je zanimljiv) odlučio sam otvoriti novu temu, pa ako sam pogriješio nek' administrotri prebace u odgovarajuću.
ne radi ti ovaj video što si htio reči o telenju?mi primjenjujemo metodu-kak je ušlo nutra tak bude i van.većina krava nam se oteli sama,pomažemo ako se zateknemo i ako baš ide sporo nakon više sati trudova.inače ne i uvijek je sve ok cheers cheers cheers
Zelena dolina

Broj postova : 1196
Registriran : 03.04.2012
Ukupno palčeva 6

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by vedo on 19/7/2012, 18:41

Kod nas je zanimljiva stvar,da nam se 90 % teladi otelilo u noći..jednostavno naveče pomuzemo krave,i ujutro nas čeka novi član 'porodice' Very Happy

IMT!!

vedo

Broj postova : 1081
God : 22
Zanimanje : Učenik
Registriran : 12.03.2011
Ukupno palčeva 6

→→→ : VIŠE

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Zelena dolina on 25/7/2012, 13:42

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:Kod nas je zanimljiva stvar,da nam se 90 % teladi otelilo u noći..jednostavno naveče pomuzemo krave,i ujutro nas čeka novi član 'porodice' Very Happy
to je odlično!! tak bi trebalo biti.ja nisam primjetila da ima više po danu il po noći...nama prozor gleda na štalu pa čujemo ako se oteli,ne dežuramo kod nje...a sad dok su vani,zadnju sam pritvorila i još jednu s njom,da ne bu sama,i u pol tri je ova druga tiho mukala,već je tele bilo vani...ne znam da li da žalim ljude koji si trgaju krave na telenju ili bi ih nalupala No No
Zelena dolina

Ukupno palčeva 6

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tomi93 on 25/7/2012, 15:15

@OPG VACENOVSKI

Budući da puštate sve krave da se same otele, recite kako rješavate problem torzije maternice?

Broj postova : 1529
God : 24
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
Ukupno palčeva 19

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by falkon 2 on 25/7/2012, 21:15

Kod mene su visokosteone krave na pomoćnoj farmi van sela, i većinom samo odem pokupiti (ili bolje rečeno uloviti tele) tele i dovesti ih kući, iako smo tamo ali niti puno obraćamo pažnju na to niti išta, od cca 22 grla možda dva do tri da pomognemo i to samo zato što se zadesimo tamo za vrijeme telenja pa nemožemo to ignorirati onda...
falkon 2

Broj postova : 6953
Registriran : 06.02.2010
Ukupno palčeva 114

Korisnički profil http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1614-falkon-2

[Vrh] Go down

Postaj by mačor on 26/7/2012, 09:46

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:@OPG VACENOVSKI

Budući da puštate sve krave da se same otele, recite kako rješavate problem torzije maternice?

izborom bikova za UO s dokazanim lakim telenjem

kod mene sad više nitko u štali ne reagira kad se neka krava oteli, pa ja bauljam po noći i onda samo naletim na tele kako već stoji, ako tele već odšeće onda čujem jer ga krava doziva da se vtrati. Inače krave su slobodne,a li podijeljenje po grupama!
mačor

Broj postova : 796
Registriran : 28.07.2011
Ukupno palčeva 12

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Zelena dolina on 27/7/2012, 07:14

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:Kod mene su visokosteone krave na pomoćnoj farmi van sela, i većinom samo odem pokupiti (ili bolje rečeno uloviti tele) tele i dovesti ih kući, iako smo tamo ali niti puno obraćamo pažnju na to niti išta, od cca 22 grla možda dva do tri da pomognemo i to samo zato što se zadesimo tamo za vrijeme telenja pa nemožemo to ignorirati onda...
ko da nas opisuješ Very Happy samo kaj naše su sve u ispustu doma,nisu daleko.tak treba biti.ja sam zadnju pritvorila po noći jer mi se nije dalo hodati po mraku i tražiti tele,malo me bilo strah da se ne bi ozlijedilo ili možda palo kod pojilice u blato
vidim da ima puno normalnih ljudi pa mi nije jasno kaj je ovima koji vuku ko manijaci i trgaju krave???pa to kravu boli!!!!ja sam najćešće sama doma i telenje me ne brine ni najmanje,najveća je briga kak ga utrpati u tačke i odvest u boks,pogotovo ak je malo veće.a čim se samo oteli,bez mučenja,taj bi odma na noge i u trk. bounce bounce
Zelena dolina

Ukupno palčeva 6

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Zelena dolina on 27/7/2012, 07:18

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:
[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:@OPG VACENOVSKI

izborom bikova za UO s dokazanim lakim telenjem

kod mene sad više nitko u štali ne reagira kad se neka krava oteli, pa ja bauljam po noći i onda samo naletim na tele kako već stoji, ako tele već odšeće onda čujem jer ga krava doziva da se vtrati. Inače krave su slobodne,a li podijeljenje po grupama!
torzije maternice?to je kaj?nikakvih problema nema s ničim?ne razumijem pitanje?misliš da se kopanjem po kravi nekaj dobiva?osim problema No
nisu ti više vremena za izbor bikova s lakim telenjem.to se moglo primjenjivati kad se sve plačalo na vrijeme.sad je dobar bilo kakav bik.i opet su laka telenja.a ljudima koji kopaju po kravama ne pomaže ni bik s lakim telenjem,ni pola sela,njima ni bog nemre pomoći.možda dobra grabova batina.
Zelena dolina

Ukupno palčeva 6

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by mačor on 27/7/2012, 13:08

evo noćas sam imao telenje, starija krava, 10 dana prije termina! Jučer ujutro počelo mlijeko curiti, navećer ne želi jesti i samo se vrti- eto sve skupa jasno da kreće telenje iako nema nimalo sluzi pa sam noćas izlazio van da vidim jel sve ide ok! Oko 2 sata vidim da krava leži u klasičnom položaju za telenje, oko 3 vidim papke i krava se napinje. Zovem ženu, uzimamo štrikiće povežemo papke i kad je krenuo novi trud povućemo lagano i gotovo! Imamo malu kravu
mačor

Ukupno palčeva 12

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by falkon 2 on 27/7/2012, 13:12

OPG VACENOVSKI je napisao/la:
[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:Kod mene su visokosteone krave na pomoćnoj farmi van sela, i većinom samo odem pokupiti (ili bolje rečeno uloviti tele) tele i dovesti ih kući, iako smo tamo ali niti puno obraćamo pažnju na to niti išta, od cca 22 grla možda dva do tri da pomognemo i to samo zato što se zadesimo tamo za vrijeme telenja pa nemožemo to ignorirati onda...
ko da nas opisuješ Very Happy samo kaj naše su sve u ispustu doma,nisu daleko.tak treba biti.ja sam zadnju pritvorila po noći jer mi se nije dalo hodati po mraku i tražiti tele,malo me bilo strah da se ne bi ozlijedilo ili možda palo kod pojilice u blato
vidim da ima puno normalnih ljudi pa mi nije jasno kaj je ovima koji vuku ko manijaci i trgaju krave???pa to kravu boli!!!!ja sam najćešće sama doma i telenje me ne brine ni najmanje,najveća je briga kak ga utrpati u tačke i odvest u boks,pogotovo ak je malo veće.a čim se samo oteli,bez mučenja,taj bi odma na noge i u trk. bounce bounce

e upravo to, najveći je problem uloviti toga malog zvijerka koji je željan utrke odmah čim se oteli... a kod mene šuma blizu tako da moram biti brz, a što se tački/kolica tiče bude i po par puta ga tovariti dok stigne do odredišta...
falkon 2

Ukupno palčeva 114

[Vrh] Go down

Postaj by Mata imt 540 on 7/8/2012, 21:46

Pozdrav imam jedno malo pitanjce ako netko zna odgovorit ili obrazložit jer neznam kak vi radite,ali dali vi recimo zapuštate krave i koliko dana prije telenja ili ih normalo muzete svaki dan?
Mata imt 540

Broj postova : 1250
God : 28
Zanimanje : po zanimanju strojarski tehničar
Registriran : 14.03.2008
Ukupno palčeva 1

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by falkon 2 on 8/8/2012, 06:07

Mislim da misliš na "zasušivanje" i to je po nekim pravilima 60 dana prije telenja/termina jer se i krava mora pripremiti i odmoriti za sljedeću laktaciju koja i inače traje 305 dana u godini ... znači sama logika je u pitanju dalje ...
falkon 2

Ukupno palčeva 114

[Vrh] Go down

Postaj by mačor on 8/8/2012, 09:27

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:Pozdrav imam jedno malo pitanjce ako netko zna odgovorit ili obrazložit jer neznam kak vi radite,ali dali vi recimo zapuštate krave i koliko dana prije telenja ili ih normalo muzete svaki dan?

Ovaj izraz me "bode u oči"!! Nije to zapuštanje krave, to ti je jedan od najstresnijih i najodgovornijih perioda jedne laktacije. U Austriji se čak kaže da nova laktacija ne započinje telenjem, nego zasušivanjem krave! Ako zasušivanje ne odradiš kako treba, ne može krava dati svoj genetski maximum!
mačor

Ukupno palčeva 12

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Zelena dolina on 8/8/2012, 12:44

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:
[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:Pozdrav imam jedno malo pitanjce ako netko zna odgovorit ili obrazložit jer neznam kak vi radite,ali dali vi recimo zapuštate krave i koliko dana prije telenja ili ih normalo muzete svaki dan?

Ovaj izraz me "bode u oči"!! Nije to zapuštanje krave, to ti je jedan od najstresnijih i najodgovornijih perioda jedne laktacije. U Austriji se čak kaže da nova laktacija ne započinje telenjem, nego zasušivanjem krave! Ako zasušivanje ne odradiš kako treba, ne može krava dati svoj genetski maximum!
da samo "bode u oči"!!jao!!!a čula sam da neki ljudi doje do kraja...eeee nemam komentara.pa najveći problemi oko telenja i jesu radi nepravilne hranidbe u suhostaju,nepostojanje suhostaja??? a pametovanje kod samog telenja
evo ja sam našu jednu sad pritvorila jer misim da je spremna,jer sam sama doma i ne lovi mi se tele po ispustu među kravama...bumo vidli jel sam dobro procijenila...uglavnom,niš se ona ne buni kaj je nutra jer već nikam nemre...vime je ko tačke.i sad čekam da to tele ispadne van bounce bounce bounce
Zelena dolina

Ukupno palčeva 6

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mata imt 540 on 8/8/2012, 21:01

da falkon 2 na zasušivanje samo kaj kod nas svi vele zapuštanje tak da nemorate se ustručavat Smile i hvala na odgovoru pozdrav
Mata imt 540

Broj postova : 1250
God : 28
Zanimanje : po zanimanju strojarski tehničar
Registriran : 14.03.2008
Ukupno palčeva 1

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by falkon 2 on 8/8/2012, 21:06

Nema na čemu, ja samo pišem ono što je iz vlastitog iskusva i što je po meni ok ispalo...
falkon 2

Ukupno palčeva 114

[Vrh] Go down

Postaj by Zelena dolina on 8/8/2012, 23:30

i ja imam malu kravu od poslijepodne cheers misam niš stavljala štrikove,samo sam joj malo pomogla kak su trudovi išli.da je u noći,obavila bi sama i samo bi nam "potrubila".al sam ju juutro ostvila u štali jer su oni mišići oko repa skroz popustili i jedva mi se dovukla u štalu,a to je inače "šefica"stada.i to je to.malu odma napojit,mamu napojiti i dat jesti i mir.sad je već vani,na svježem zraku.posteljica je izašla.nikakvih torzija ni ničeg sličnog :cheers cheers

Ukupno palčeva 6

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by falkon 2 on 4/1/2014, 18:50

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
falkon 2

Ukupno palčeva 114

[Vrh] Go down

Postaj by O.P.G.KOVAČ on 4/1/2014, 20:32

Jesi to proslavio uz navijačku baklju ,što je otelila ženskicu  Very Happy 

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 44
Registriran : 04.10.2008
Ukupno palčeva 54

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by falkon 2 on 4/1/2014, 20:33

Leži ispod infra crvene grijalice da se osuši ...
da buduća krava ako bog da ... Very Happy
falkon 2

Ukupno palčeva 114

[Vrh] Go down

Postaj by O.P.G.KOVAČ on 4/1/2014, 20:37

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:Leži ispod infra crvene grijalice da se osuši ...
da buduća krava ako bog da ... Very Happy
Kako sam pogodio da je ženskica  Cool .Čestitke na prinovi ,izgleda kao crveni holstein .

Zadnja promjena: O.P.G.KOVAČ; 5/1/2014, 10:30; ukupno mijenjano 1 put.

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 44
Registriran : 04.10.2008
Ukupno palčeva 54

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by falkon 2 on 4/1/2014, 20:47

Čistokrvni domaći Simentalac ... samo to može kod mene u štalu ...
falkon 2

Ukupno palčeva 114

[Vrh] Go down

Postaj by Pavinjak on 5/1/2014, 13:29

Neka bude živa i zdrava! Wink

Pavinjak
Moderator
Moderator

Broj postova : 4801
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 25.06.2008
Ukupno palčeva 59

Korisnički profil http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/pavinjak-t370.htm http://www.facebook.com/traktoristinajboljiljudi https://www.youtube.com/channel/UCq7AG5bTYbvUg1kB0Qhv9Gw

[Vrh] Go down

Postaj by Pavinjak on 6/1/2014, 12:45

Mislim da više-manje spada pod teljenje

Pavinjak
Moderator
Moderator

Broj postova : 4801
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 25.06.2008
Ukupno palčeva 59

Korisnički profil http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/pavinjak-t370.htm http://www.facebook.com/traktoristinajboljiljudi https://www.youtube.com/channel/UCq7AG5bTYbvUg1kB0Qhv9Gw

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.