AKTIVNE TEME
» John Deere-vaše mišljenje.
by opg biotrava Yesterday at 18:42

» Agro Dan
by Agro Dan Yesterday at 09:24

» OPG kao dopunska djelatnost
by maremaremare 22/11/2017, 19:45

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by ANTE_BULJUBASIC 22/11/2017, 19:38

» claas 456
by tomybrzic 20/11/2017, 18:08

» ARONIJA
by andrusko 19/11/2017, 13:02

» Vijesti vezane za poljoprivredu
by kulak25 17/11/2017, 13:25

» Kupujem 2 gume 420/70R24
by drazen 14/11/2017, 17:02

» Kako povezati alternator umesto diname na MTZ-52
by posetilac 14/11/2017, 16:56

» Mini traktori
by jaki 13/11/2017, 08:25

» ORANJE 3
by marijogjulic 12/11/2017, 12:47

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 11/11/2017, 23:59

» Rotacioni plug
by kolekcionar 11/11/2017, 16:54

» AGmat
by paor 8/11/2017, 18:36

» ljekovito bilje
by jaki 5/11/2017, 09:54

» Zetor 4712, 74. Godište
by dejanz11 2/11/2017, 20:20

» udomljavanje konja
by ines-ory 2/11/2017, 18:43

» Kukuruz 2017
by marijogjulic 1/11/2017, 16:30

» Kotlić , ražanj , roštilj ....
by kulak25 31/10/2017, 19:41

» New Holland TL90
by stjepan 30/10/2017, 21:17

» Bazga
by Zvona 28/10/2017, 12:04

» Sjetva/zetva uljane repice 2016/2017
by opg biotrava 26/10/2017, 20:14

» New Holland
by stjepan 26/10/2017, 20:08

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by paor 26/10/2017, 18:57

» Pšenica 2017/2018
by kulak25 24/10/2017, 16:35

» Kupujem nosač utega za imt 560 85g
by kulak25 23/10/2017, 10:53

» Plava nafta (zakonodavstvo)
by stjepan 22/10/2017, 20:31

» 558
by 577 20/10/2017, 20:51

» rauola..
by paor 19/10/2017, 20:31

» Obilazak polja
by deere power 19/10/2017, 17:52

Plugovi

Stranica 2 / 22. Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Plugovi

Postaj by Matija case 5140 on 3/12/2011, 18:50

plug opran gotovo za ovu sezonu...

kotač sam saniral, sav se zdrapal ,pa smo dali izrezati lim 2 mm malo više od širine kotača pa smo sve to varili i super je , sad sam fraj s kotačom ...

Matija case 5140

Broj postova : 989
God : 23
Zanimanje : Svinjogojac
Registriran : 18.01.2009
18

→→→ : VIŠE

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by deere power on 3/12/2011, 19:33

NH DARKO ako si stavio od bronce cauru onda si je moro malo "rajbovat" ne znam drugi izraz jer se svaka caura od bronze mora malo tako doradit onda nebi imo problema

Broj postova : 5199
God : 32
Zanimanje : poljoprivrednik
Registriran : 30.12.2008
78

Korisnički profil http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Postaj by branko on 3/12/2011, 20:07

@deere power je napisao/la: onda si je moro malo "rajbovat" ne znam drugi izraz

mozda ga i nema ili bolje da neznamo kako su to nasi strucnjaci preveli a ovak i onak se radi s rajberom. Very Happy Very Happy
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 48
Registriran : 09.03.2008
44

Korisnički profil http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Postaj by DARKO on 3/12/2011, 20:19

Neznam kaj znači "rajbovat"..? Rolling Eyes nisam ja stavljal broncu nego čovjek koji je 40 godina radil u ljevaonici svakakvih sekundarnih sirovina,a sad je u penziji. pa sam mislil kome drugome vjerovat a ne njemu,čovjeku s velikim iskustvom..mada bi neki rekli da su takvi najgori za zajeb. čovjeka..šta ćeš....

Broj postova : 1600
God : 30
Zanimanje : Šofer
Registriran : 26.11.2011
52

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by deere power on 3/12/2011, 20:37

nije on tebe zajebo vec to je sjelo kako treba i njegov poso je gotovo ali trebali ste odamh proab okretat da se vidi di zapinje i onda skidat sa "rajborerima" ili akoimaneki slican alat

branko sad si me malo zbunio, ali vjerovatno rajber kao si ti napiso i ovi rajboreri sto ja ima nisu ista stvar?

78

Korisnički profil http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/deere-power-t686.htm?highlight=deere+power

[Vrh] Go down

Postaj by Fidelito on 3/12/2011, 20:57

NH T5060 DARKO je napisao/la:
@Fidelito je napisao/la:Jesi li siguran da ide klizni ležaj na okretištu umjesto kotrljajućeg?

Naravno da sam siguran. Igličasti lager mi je otišel k vragu i nigdje nisam mogel naći drugi pa mi je kolega preporučal broncu jer i on ima i rekel je da je dosta kvalitetna..inače,i prije bronce mi se događalo isto to da ponekad na polovici stane,pa sam mislil da će se s broncom popraviti,ali nažalost nije....a kaj bi tu moglo štekati neznam....

To bi trebalo napraviti kako je bilo orginalno zamišljeno, sa tim igličastim ležajem. Ali vjerovatno bi bilo najbolje to baciti u oglas i nabaviti drugi plug (naročito ako je plug poderan). Vani ima jeftinih plugova i to se sada isplati kupovati. Bronca mi nije idealan mateijal za ovakve primjene, to se mora lagano okretati, a dosta velika masa (puta krak) je u pitanju, tako da je opterećenje na taj ležaj poprilično, morao bi tu biti klizni ležaj velikog promjera, a sigurno nema mjesta za to. Probao bi to riješiti sa nekakvim igličastim ležajem ponovno, pa makar se i dosjedi morali strojno preraditi. Jesi li pitao za taj igličasti ležaj u SET-u u Bjelovaru?
Fidelito

Broj postova : 4444
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
116

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by DARKO on 3/12/2011, 21:15

@deere power je napisao/la:nije on tebe zajebo vec to je sjelo kako treba i njegov poso je gotovo ali trebali ste odamh proab okretat da se vidi di zapinje i onda skidat sa "rajborerima" ili akoimaneki slican alat

branko sad si me malo zbunio, ali vjerovatno rajber kao si ti napiso i ovi rajboreri sto ja ima nisu ista stvar?

probal sam ja odma okretati i radilo je kak treba al velim,nije to da svaki put blokira nego zna se desiti nekad 2 3 puta zaredom a nekad orem 4 5 hektara pa ništa..

52

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by branko on 3/12/2011, 21:17

@deere power je napisao/la:branko sad si me malo zbunio, ali vjerovatno rajber kao si ti napiso i ovi rajboreri sto ja ima nisu ista stvar?

rajborer je za isti stvar sto i rajber ali su izgledom drugaciji

rajborer

rajber

BTW hrvatski naziv je razvrtač
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 48
Registriran : 09.03.2008
44

Korisnički profil http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Postaj by DARKO on 3/12/2011, 21:32

@Fidelito je napisao/la:
@Fidelito je napisao/la:Jesi li siguran da ide klizni ležaj na okretištu umjesto kotrljajućeg?

Naravno da sam siguran. Igličasti lager mi je otišel k vragu i nigdje nisam mogel naći drugi pa mi je kolega preporučal broncu jer i on ima i rekel je da je dosta kvalitetna..inače,i prije bronce mi se događalo isto to da ponekad na polovici stane,pa sam mislil da će se s broncom popraviti,ali nažalost nije....a kaj bi tu moglo štekati neznam....

To bi trebalo napraviti kako je bilo orginalno zamišljeno, sa tim igličastim ležajem. Ali vjerovatno bi bilo najbolje to baciti u oglas i nabaviti drugi plug (naročito ako je plug poderan). Vani ima jeftinih plugova i to se sada isplati kupovati. Bronca mi nije idealan mateijal za ovakve primjene, to se mora lagano okretati, a dosta velika masa (puta krak) je u pitanju, tako da je opterećenje na taj ležaj poprilično, morao bi tu biti klizni ležaj velikog promjera, a sigurno nema mjesta za to. Probao bi to riješiti sa nekakvim igličastim ležajem ponovno, pa makar se i dosjedi morali strojno preraditi. Jesi li pitao za taj igličasti ležaj u SET-u u Bjelovaru?

pitao sam na puno mjesta i niko živ nije vidio takav lager. veli mi čovjek ti donesi lager da ja vidim i nema nikakvog problema,nabavio sam ja stotine nemogućih lagera..i onda mu donesem i veli da to još nikad nije vidio pa me pita dali nije to od nekakvog kombajna???? a drugi mi kaže da takav lager možda više i ne postoji zato jer kad su radili tu seriju plugova onda su napravili i taj poseban lager za tu seriju,tj. kao da se oni s tim zaštićuju. uostalom što je još zanimljivo,lager nema pune mjere recimo 3 cm,5cm, nego ima mjeru u inčima tak da ispada 9,165465 cm. eto i sad si ti pomozi....inače,ja nikako nisam htio broncu ali nisam nigdje mogao nabaviti taj lager. nisam pitao u bjelovar al sad budem Wink

52

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by andro on 4/12/2011, 10:37

@Fidelito je napisao/la:

pitao sam na puno mjesta i niko živ nije vidio takav lager. veli mi čovjek ti donesi lager da ja vidim i nema nikakvog problema,nabavio sam ja stotine nemogućih lagera..i onda mu donesem i veli da to još nikad nije vidio pa me pita dali nije to od nekakvog kombajna???? a drugi mi kaže da takav lager možda više i ne postoji zato jer kad su radili tu seriju plugova onda su napravili i taj poseban lager za tu seriju,tj. kao da se oni s tim zaštićuju. uostalom što je još zanimljivo,lager nema pune mjere recimo 3 cm,5cm, nego ima mjeru u inčima tak da ispada 9,165465 cm. eto i sad si ti pomozi....inače,ja nikako nisam htio broncu ali nisam nigdje mogao nabaviti taj lager. nisam pitao u bjelovar al sad budem Wink

pokušat ču ja
možda imaš negdje u crijevu ili u priključku prigušnicu pa ti usporava okretanje pokušaj odšarafit svaki spoj i vidjeti da nemaš negdje prigušnicu vjerovatno ti stane plug u onom položaju gdje treba sam da prebaci i nastavi na drugu stranu a kad bi se brže okretao to bi lakše prošao! a moža bit problem i u samom priključku da ne otvara dovoljno ventil i šteka!

Broj postova : 1045
God : 34
Zanimanje : kombajnist!
Registriran : 19.03.2008
13

Korisnički profil http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/andro-t34.htm

[Vrh] Go down

Postaj by deere power on 4/12/2011, 10:39

branko ja imam set ovih sa druge slike al mi to zovemo rajborer Very Happy

78

[Vrh] Go down

Postaj by DARKO on 4/12/2011, 14:10

@andro je napisao/la:
@Fidelito je napisao/la:

pokušat ču ja
možda imaš negdje u crijevu ili u priključku prigušnicu pa ti usporava okretanje pokušaj odšarafit svaki spoj i vidjeti da nemaš negdje prigušnicu vjerovatno ti stane plug u onom položaju gdje treba sam da prebaci i nastavi na drugu stranu a kad bi se brže okretao to bi lakše prošao! a moža bit problem i u samom priključku da ne otvara dovoljno ventil i šteka!

Baš sam išao vidjeti,na cilindru ima nekakvih šerafa i to su inbus ključevi (do sad to uopće nisam primjećivao) sutra imam još zadnje oranje pa ću probati to štelati..hm,možda i tu jest problem.

52

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by andro on 4/12/2011, 15:39

nebi ti znao za te šarafe n cilindru za čeg oni služe ja sam mislio u crijevima da nešto ima!
pazi da što ne pobrkaš!

13

Korisnički profil http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/andro-t34.htm

[Vrh] Go down

Postaj by DARKO on 4/12/2011, 15:48

@andro je napisao/la:nebi ti znao za te šarafe n cilindru za čeg oni služe ja sam mislio u crijevima da nešto ima!
pazi da što ne pobrkaš!

U crijevima nema ništa..bez brige,nebudem nikaj zeznul. gore nemože biti,samo bolje. Wink javim ti sutra šta se desilo,tko zna,možda će ga okretat za 360 stupnjeva. lollol

52

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by DARKO on 8/12/2011, 14:05

@andro je napisao/la:nebi ti znao za te šarafe n cilindru za čeg oni služe ja sam mislio u crijevima da nešto ima!
pazi da što ne pobrkaš!

Prijatelju mnogo ti se zahvaljujem na pomoći. Na slici se jasno vidi gdje se štela protok ulja na cilindru(inbus ključ). sad sam ga malo više otvoril i plug se brže okreće,tak da više nemam nikakvih problema s onim blokiranjem na polovici,vrlo jednostavno. Smile još jednom hvala na pomoći. kaj sam dužan?? Very Happy

52

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by andro on 9/12/2011, 17:05

ma nisi ništa samo neka radi! Very Happy

13

[Vrh] Go down

Postaj by DARKO on 9/12/2011, 17:57

Ma sad je fenomenalno,više ne treba iskakat van pa navlačiti plug..pravo olakšanje. Wink

52

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jlukaci7 on 22/12/2011, 22:11

@5510 je napisao/la:gdje ima djelova za landsberg ? osim jakopica. meni treba gotovoo sve od dasaka do predplužnjaka

Pitaj kod PSC Ferenčak Križevci . Činimise povoljnije neno Jakopic

jlukaci7

Broj postova : 143
Registriran : 03.02.2011
3

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jlukaci7 on 22/12/2011, 22:33

@branko je napisao/la:
@deere power je napisao/la:branko sad si me malo zbunio, ali vjerovatno rajber kao si ti napiso i ovi rajboreri sto ja ima nisu ista stvar?

rajborer je za isti stvar sto i rajber ali su izgledom drugaciji

rajborer

rajber

BTW hrvatski naziv je razvrtač
Prvi su vam strojni ili ručni (razlika velika)RAJBER_I
Drugi suštelajuči ilitidase poštelati promjer (fi) rupe

jlukaci7

3

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jlukaci7 on 22/12/2011, 22:48

NH T5060 DARKO je napisao/la:Ma sad je fenomenalno,više ne treba iskakat van pa navlačiti plug..pravo olakšanje. Wink
Darko na mom landsbergu je igličasti ležaj.Na osovini su iglice a na kučištu je košuljica.to znači da bi promijenio ležaj kupujem samo iglice i vanjsku košuljicu.Imam oko 60 iglica nisam (siguran u točn broj)

jlukaci7

3

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by zlocko on 23/12/2011, 12:28

Da li je tko imao Vogela pa kupio drugi neki ,druge marke plug.Zanima me jer kod nas svi kupuju te Vogele a ja i nisam bas zadovoljan s istim.Koji je bolji plug od Vogela???
zlocko

Broj postova : 528
God : 36
Zanimanje : svašta po malo
Registriran : 26.05.2011
7

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by majs on 23/12/2011, 13:26

@zlocko je napisao/la:Da li je tko imao Vogela pa kupio drugi neki ,druge marke plug.Zanima me jer kod nas svi kupuju te Vogele a ja i nisam bas zadovoljan s istim.Koji je bolji plug od Vogela???

Po meni je bolje pitanje koji nije...ali to je samo moje mišljenje.
Recimo Lemken, Kuhn su sigurno bolji ali siguran sam i Overum/Kongskilde, Landsberg/Pottinger, Rabe/Gregoire Besson da su iznad vogela pa čak i neki talijanski proizvođači Aldo Annovi, Moro Aratri.
Cijenovno prihvatljivi od gore navedenih su ti Kuhn i Gregoire a bolji su plugovi od vogela - ovi drugi su skuplji dok su recimo ovi talijanski masivnijih dimenzija uglavnom.

majs

Broj postova : 683
Registriran : 28.08.2008
11

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by moca on 23/12/2011, 20:02

Mi smo imali Vogel L950, kupili novi, radili s njim 5 godina, prodali i kupili polovni Landsberg. Duplo više sam zadovoljan sa Landsbergom, i mogu reči da nikad više nečemo kupit Vogela
moca

Broj postova : 466
God : 31
Registriran : 05.02.2010
5

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by DARKO on 23/12/2011, 20:16

@jlukaci7 je napisao/la:
NH T5060 DARKO je napisao/la:Ma sad je fenomenalno,više ne treba iskakat van pa navlačiti plug..pravo olakšanje. Wink
Darko na mom landsbergu je igličasti ležaj.Na osovini su iglice a na kučištu je košuljica.to znači da bi promijenio ležaj kupujem samo iglice i vanjsku košuljicu.Imam oko 60 iglica nisam (siguran u točn broj)

Ja nemam više lager nego broncu i mogu ti reči da odlično funkcionira..imal sam malih problema kaj se tiče tog okretanja jer mi nije dovoljno brzo cilindar okretal ali kolega Andro s foruma mi je riješil i taj problem. Wink

52

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Landpower165tdi on 23/12/2011, 22:48

imo ga jednom i nikad više

Broj postova : 1551