AKTIVNE TEME
» claas 456
by tomybrzic Yesterday at 5:08 pm

» Poticaji u poljoprivredi (4)
by krizic Yesterday at 1:29 pm

» Agro Dan
by Agro Dan Yesterday at 8:39 am

» ARONIJA
by andrusko ned stu 19, 2017 12:02 pm

» Vijesti vezane za poljoprivredu
by kulak25 pet stu 17, 2017 12:25 pm

» Kupujem 2 gume 420/70R24
by drazen uto stu 14, 2017 4:02 pm

» Kako povezati alternator umesto diname na MTZ-52
by posetilac uto stu 14, 2017 3:56 pm

» Mini traktori
by jaki pon stu 13, 2017 7:25 am

» ORANJE 3
by marijogjulic ned stu 12, 2017 11:47 am

» Japanska jabuka kaki (Diospyros kaki)
by misoo83 sub stu 11, 2017 10:59 pm

» Rotacioni plug
by kolekcionar sub stu 11, 2017 3:54 pm

» AGmat
by paor sri stu 08, 2017 5:36 pm

» ljekovito bilje
by jaki ned stu 05, 2017 8:54 am

» Zetor 4712, 74. Godište
by dejanz11 čet stu 02, 2017 7:20 pm

» udomljavanje konja
by ines-ory čet stu 02, 2017 5:43 pm

» Kukuruz 2017
by marijogjulic sri stu 01, 2017 3:30 pm

» Kotlić , ražanj , roštilj ....
by kulak25 uto lis 31, 2017 6:41 pm

» New Holland TL90
by stjepan pon lis 30, 2017 8:17 pm

» Bazga
by Zvona sub lis 28, 2017 10:04 am

» Sjetva/zetva uljane repice 2016/2017
by opg biotrava čet lis 26, 2017 6:14 pm

» New Holland
by stjepan čet lis 26, 2017 6:08 pm

» Sjetva/Žetva ječma 2014/2015g
by paor čet lis 26, 2017 4:57 pm

» Pšenica 2017/2018
by kulak25 uto lis 24, 2017 2:35 pm

» Kupujem nosač utega za imt 560 85g
by kulak25 pon lis 23, 2017 8:53 am

» Plava nafta (zakonodavstvo)
by stjepan ned lis 22, 2017 6:31 pm

» 558
by 577 pet lis 20, 2017 6:51 pm

» rauola..
by paor čet lis 19, 2017 6:31 pm

» Obilazak polja
by deere power čet lis 19, 2017 3:52 pm

» MF 30xx / 31xx radionicki prirucnik
by politicar sri lis 18, 2017 8:39 pm

» Deutz Fahr Agrotron 4.85s
by Tomo89 sri lis 18, 2017 8:12 pm

Staje za muzne krave

Stranica 9 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Staje za muzne krave

Postaj by O.P.G.KOVAČ on pet tra 13, 2012 8:08 am

Baš me zanima financijska povjest ove obitelji na snimci ,

O.P.G.KOVAČ

Broj postova : 1629
God : 44
Registriran : 04.10.2008
54

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tomi93 on pet tra 13, 2012 9:02 am

Istina, ovo je ludost kada mi to gledamo, ali u americi ili kanadi gdje je industrijska proizvodnja mljeka normalna pojava ovo se po meni isplati.

Prvo kad se radi sa traktorskom miksericom tada je tendencija da se odjednom ili napravi obrok za 24 sata, ili barem 12. Ovdje robot sigurno ima prednosti zato što če on bez problema napraviti 6-7-8 itd obroka dnevno koji če biti ujednačeni i neće stajati na hranidbenom stolu što automatski vodi do veče konzumacije, manjeg kvarenja i na kraju veće proizvodnje. Također je isključena mogučnost ljudske pogreške, ili potkradanja, ako radnik poželi ne staviti neku komponentu u miks. Isto tako i traktor(e) koji bi radili na mikserici se mogu koristiti u polju. Dovoljan je jedan čovjek za kompletan proces hranidbe.

Sigurno taj robot ima svoje prednosti, ali to su neke druge dimenzije stvarnosti gdje se on koristi i isplati.

Broj postova : 1529
God : 24
Zanimanje : bacc. ing. agr.
Registriran : 28.02.2011
19

→→→ : VIŠE

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by O.P.G.KOVAČ on pet tra 13, 2012 12:22 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:Istina, ovo je ludost kada mi to gledamo, ali u americi ili kanadi gdje je industrijska proizvodnja mljeka normalna pojava ovo se po meni isplati.

Prvo kad se radi sa traktorskom miksericom tada je tendencija da se odjednom ili napravi obrok za 24 sata, ili barem 12. Ovdje robot sigurno ima prednosti zato što če on bez problema napraviti 6-7-8 itd obroka dnevno koji če biti ujednačeni i neće stajati na hranidbenom stolu što automatski vodi do veče konzumacije, manjeg kvarenja i na kraju veće proizvodnje. Također je isključena mogučnost ljudske pogreške, ili potkradanja, ako radnik poželi ne staviti neku komponentu u miks. Isto tako i traktor(e) koji bi radili na mikserici se mogu koristiti u polju. Dovoljan je jedan čovjek za kompletan proces hranidbe.

Sigurno taj robot ima svoje prednosti, ali to su neke druge dimenzije stvarnosti gdje se on koristi i isplati.
Ma sve ja to kužim ,ali opet niš ne kužim Pitam se dali su oni u kreditima i dali ikad prosvjeduju Very Happy
Za mene je takav princip nedostižan ,ni djete moga djeteta neće biti u situaciji da ima mogućnost takve proizvodnje ..................

O.P.G.KOVAČ

54

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by mačor on pet tra 13, 2012 12:24 pm

mislim da je to neka ogledna farma neke firme koja se bavi proizvodnjom farmerskih strojeva! likovi su glumci, čak i pas je glumac!
mačor

Broj postova : 796
Registriran : 28.07.2011
12

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by O.P.G.KOVAČ on pet tra 13, 2012 12:36 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:mislim da je to neka ogledna farma neke firme koja se bavi proizvodnjom farmerskih strojeva! likovi su glumci, čak i pas je glumac!
Ma svi su oni sa zapada glumci Very Happy a još veći režiseri ,a i scenografija im nile loša Very Happy

O.P.G.KOVAČ

54

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by abrkili on pet tra 13, 2012 3:35 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:Istina, ovo je ludost kada mi to gledamo, ali u americi ili kanadi gdje je industrijska proizvodnja mljeka normalna pojava ovo se po meni isplati.

Samo daj. Sjeti se onda i toga da su naši stari mogli prodati sve što su prozveli i to po lijepoj poštenoj cijeni,a nisu imali nikakve visoke tehnologije. Shvati da te ovo samo vodi u sve veće dugove i ulaganja bez kraja.

Vi činite naš svijet bogatijim i uspješnijim...
abrkili

Broj postova : 1754
God : 29
Registriran : 14.03.2008
28

Korisnički profil http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Postaj by IVAN DF on sub tra 14, 2012 5:59 pm

Možda i ne spad u ovu temu ali ću tu staviti video.

Mobilno izmuzište za mužnju krava na pašnjaku .

Po meni najbolji način držanja bilo koje stoke . Uz to i naj jeftiniji a i za krave najugodniji i najprirodniji .

IVAN DF

Broj postova : 359
Registriran : 03.02.2011
12

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by mačor on sub tra 14, 2012 6:17 pm

to mobilno izmuzište je po pašnjacima u Njemačkoj i Austriji jako rašireno
mačor

12

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Staje za muzne krave

Postaj by jole1100 on sri lip 13, 2012 6:35 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:E pa ovo je prava stvar gdje to ima za vidjeti i gdje se to može kupiti.
Ima li to kod nas i gdje
to ti proizvodi panon agro u osijeku evo ti link: [You must be registered and logged in to see this link.]

jole1100

Broj postova : 2
Registriran : 27.05.2012
0

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by O.P.G.KOVAČ on uto lis 09, 2012 6:18 pm

Zašto ameri još uvijek mogu u ovakvom tipu staje proizvoditi i sa ovolikim brojem ,a nas se tijera i tupi da moramo graditi staje sa 4 zvijezdice ?

O.P.G.KOVAČ

54

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Zelena dolina on uto lis 09, 2012 7:44 pm

@kovač,a kaj fali ovoj štali?krave su čiste i očito u dobroj kondiciji.isti vez ko i naš,osim ove štange naprijed.

Broj postova : 1197
Registriran : 03.04.2012
6

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Zvonimir on uto lis 09, 2012 8:24 pm

Zakaj?
Zato da budeš stalno u kreditu i nikaj ne zaradiš. Eto zakaj.
Da MORAŠ raditi (radi kredita) a ne da hoćeš.
Pogledaj Food Inc., jer je tam to lijepo prikazano.

Zvonimir

Broj postova : 2509
God : 52
10

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by mačor on sri lis 10, 2012 7:26 am

OPG VACENOVSKI je napisao/la:@kovač,a kaj fali ovoj štali?krave su čiste i očito u dobroj kondiciji.isti vez ko i naš,osim ove štange naprijed.

to sam i ja pomislio! krave izgledaju odlično, ne mogu se međusobno zlostavljati što je u ovim jbenim laufstajama tak normalna pojava! Pogledaj samo kako su čiste i suhe! U kojoj laufstaji lunjaju tako čiste krave?
Ja jako volim da su krave slobodne, ali sam i jako protiv "modernih" laufstaja i onih prestrašnih bljuzgavih hodnika

U eu je tendencija zabrane držanja krava na vezu, a u americi je zabranjeno držati konje na vezu (što u eu nije) pa sad šta je logičnije?
mačor

12

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by O.P.G.KOVAČ on sri lis 10, 2012 8:46 am

OPG VACENOVSKI je napisao/la:@kovač,a kaj fali ovoj štali?krave su čiste i očito u dobroj kondiciji.isti vez ko i naš,osim ove štange naprijed.
Ne fali ništa zato sam je i postavio kao primjer uredne staje na vezu i to u americi .A kao što sam i reka ,nas se tijera na nekakve milionske investicije sa izlikom da ne možemo biti konkurentni sa trenutnim načinom držanja i proizvodnje .Ako jedan amer može još uvijek opstati sa o ovakvom štalom zašto ne možemo i mi ....... Evil or Very Mad

O.P.G.KOVAČ

54

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Zelena dolina on sri lis 10, 2012 9:15 am

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:
Ne fali ništa zato sam je i postavio kao primjer uredne staje na vezu i to u americi .A kao što sam i reka ,nas se tijera na nekakve milionske investicije sa izlikom da ne možemo biti konkurentni sa trenutnim načinom držanja i proizvodnje .Ako jedan amer može još uvijek opstati sa o ovakvom štalom zašto ne možemo i mi ....... Evil or Very Mad
@kovač...nikakve tendencije u Hrvatskoj više ne vrijede...ove milijnske štale su kod nas ili na bubnju il još jedva dišu a mi ostali smo tu negdje....krave se masovno kolju i to je to...kraj priče.naše su na ovakvom vezu,al idu van dokle je to god moguće.

Broj postova : 1197
Registriran : 03.04.2012
6

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by O.P.G.KOVAČ on sri lis 10, 2012 12:39 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo moje velike investicije i opet ne mogu kraj s krajem Very Happy

O.P.G.KOVAČ

54

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by abrkili on sri lis 10, 2012 6:35 pm

Nisam skoro vidio ovako dobar objekat za krave.Klima odlična, pod savršen,ležišta ko po mjeri. Najozbiljnije je ovo savršen objekt za krave. Da se razumijemo, za ljetni period godine...

abrkili

28

[Vrh] Go down

Postaj by O.P.G.KOVAČ on čet lis 11, 2012 10:42 am

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:Nisam skoro vidio ovako dobar objekat za krave.Klima odlična, pod savršen,ležišta ko po mjeri. Najozbiljnije je ovo savršen objekt za krave. Da se razumijemo, za ljetni period godine...
Dobro zamišljeno, loše odrađeno i na kraju je sjebo vjetar. Sad ide u izgradnju malo ozbiljnije ali na sličnu foru . Laughing

O.P.G.KOVAČ

54

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by abrkili on čet lis 11, 2012 2:17 pm

Sasvim je normalno pogriješit u nečem novom. To znači da ćeš u drugom pokušaju bit uspješniji. Wink

abrkili

28

[Vrh] Go down

Postaj by tine on čet lis 11, 2012 7:12 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:Ako jedan amer može još uvijek opstati sa o ovakvom štalom zašto ne možemo i mi ....... Evil or Very Mad

Nažalost ni oni ne mogu više s takvim objektima.

Ne radi se o nikakvim pritiscima s strane države, ko kod nas, nego je to čista matematika.
Prije 15 godina sam bio u tom širom regionu par mjeseci na praksi.

Po ekonomskim pokazateljima takva imanja su bila najefikasnija obzirom na uloženi dolar.
A pošto je u njih uloženo malo dolara ta zarada nažalost nije bila dovoljna za pristojan život i kakav takav napredak imanja. Takva imanja obično vode ljudi, koji nemaju djece, koja bi produžila taj posao. Pa se onda iz očuvanih, a finančno amortiziranih sredstava, obično bez kreditnih obaveza, može još do penzije stvarat pristojna zarada, a ne može se puno investirat.

Tamo nije bilo proširavanja pogona na primer sa 60 na 80 krava, nego banke nisu dale kredita za nove štale manje od nekih 400 krava. Jer bi rata kredita za 20 mjesta previše 'ušla' u zaradu od 'starih' 60 krava, da bi se moglo pristojno živjeti s ostatkom.
Onda se tretiralo, da kod investicije u pogon za 400 krava od ostatka zarade poslije plaćanja kreditnih obaveza može se živeti.
Danas vjerujem, da je ta brojka 700 (zapravo 699 krava, jer za imanja sa preko 700 krava trebaš specijalne dozvole).

A za rad sa toliko krava trebaš moderan objekat, u kojem možeš s malo ljudi obavit poslove.
tine

Broj postova : 414
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

Korisnički profil http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Postaj by abrkili on čet lis 11, 2012 8:35 pm

Da tine,sve stoji. Ali kad bi Kovač sad pravio objekat za 100 krava i dignuo kredit, bojim se da ne bi dočekao penziju od tih krava. MOžda za par godina to bude realno izvedivo.

abrkili

28

[Vrh] Go down

Postaj by imt533 on čet lis 11, 2012 8:47 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:
[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:Nisam skoro vidio ovako dobar objekat za krave.Klima odlična, pod savršen,ležišta ko po mjeri. Najozbiljnije je ovo savršen objekt za krave. Da se razumijemo, za ljetni period godine...
Dobro zamišljeno, loše odrađeno i na kraju je sjebo vjetar. Sad ide u izgradnju malo ozbiljnije ali na sličnu foru . Laughing

daj slike izgradnje, i konačmog rezultata..
ovo gore tvoje je zanimljivo i jeftino i efikasno
imt533

Broj postova : 470
1

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tine on pet lis 12, 2012 11:34 am

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:Da tine,sve stoji. Ali kad bi Kovač sad pravio objekat za 100 krava i dignuo kredit, bojim se da ne bi dočekao penziju od tih krava. MOžda za par godina to bude realno izvedivo.

U usporedbi sa SAD nažalost ja naših država ne tretiram kao nešto normalno po pitanju odnosa sa osobama, koje žele nešto radit i ulagat u to.
Više se forsira kupovanje gluposti, nekorisnog luksusa i kukanje na sociali.

Kad sam posjetio imanje u A, za izgradnju nove štale za 200 krava gazda samo je izrazio želju na savetodavnoj i u tri tjedna je imao sređeno od građevinske, kredita, subvencija... I to sve kod sebe doma, sve su došli njemu, da samo potpiše.
Nije trebao moljakat na opštinama, bankama i ostalim službama, koje se odmah 'priklope', čim se nanjuši kome mogu sisat krv.
tine

Broj postova : 414
Registriran : 17.03.2008
24

→→→ : http://www.agrotine.eu

Korisnički profil http://www.agrotine.eu

[Vrh] Go down

Postaj by ivansu on sri kol 28, 2013 9:21 pm

Da li neko zna iz iskustva ili ima ideju kako je najbolje postaviti izmuziste ako staja na principu kose ploce sa dvije strane?

ivansu

Broj postova : 2
Registriran : 13.08.2013
0

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by branko on čet kol 29, 2013 3:11 am

Na obadvije strane će biti muzne krave?
branko
Admin
Admin