AKTIVNE TEME
» Vijesti vezane za poljoprivredu
by opg biotrava Yesterday at 21:37

» Agro Dan
by Agro Dan Yesterday at 09:34

» ARONIJA
by Aida Yesterday at 08:55

» Žitna sijačica Poljostroj
by mali ratar 18/7/2017, 18:32

» Kalcizacija
by politicar 17/7/2017, 22:45

» Kotlić , ražanj , roštilj ....
by marijogjulic 17/7/2017, 20:45

» Slama
by marijogjulic 17/7/2017, 20:43

» Bazga
by jeja 16/7/2017, 22:55

» Prodajem Utovarivac stajnjaka - GRAJFER
by poljomarkets 12/7/2017, 12:57

» PRODAJEM BERAC / TRESAC za VISNJE, SLJIVE, MASLINE
by poljomarkets 12/7/2017, 12:48

» abrkili
by abrkili 10/7/2017, 19:08

» Sjetva/žetva pšenice 2016-2017 godine!
by iwanho 10/7/2017, 10:18

» Aronija - berba 2017
by panzer 7/7/2017, 08:28

» Sijačica Amazone D 8 special
by Fidelito 6/7/2017, 11:05

» Pročistać za žitarice
by drazen 2/7/2017, 22:51

» JOHN DEERE 3140
by jd3140 2/7/2017, 19:47

» Sjetva soje 2016god
by marijogjulic 2/7/2017, 12:29

» raktor case 1390
by digitalac1 1/7/2017, 17:31

» Sjetva/zetva uljane repice 2016/2017
by marijogjulic 29/6/2017, 16:33

» Dupli kotači sa kopčama 20.8 R38 520/85 R38
by SteveO 26/6/2017, 22:50

» Claas
by marijogjulic 26/6/2017, 13:34

» Lisice
by Gospodin_Zec 22/6/2017, 21:05

» Prodajem NOVU Italijansku frezu pipalicu Carrera
by poljomarkets 22/6/2017, 12:51

» PRODAJEM NOVU Traktorsku FREZU
by poljomarkets 22/6/2017, 12:49

» Poljomarket
by poljomarkets 22/6/2017, 09:23

» Pitanja i prijedlozi
by deanilic 20/6/2017, 18:31

» Što se iza brda valja?(2)
by Fidelito 20/6/2017, 15:04

» CASE
by marijo90 18/6/2017, 18:35

» Cijepljenje (kalemljenje)
by misoo83 16/6/2017, 02:08

» CRVENI ribizl
by Tomyyyyy 14/6/2017, 10:43

Kalcizacija

Stranica 1 / 15. 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Kalcizacija

Postaj by Picek on 19/4/2008, 23:01

ne znam ima li negdje već ova tema, ako ima neka admini prebace. uglavnom, treća stanica je bila Hufgard Technik u Hösbach-Rottenbergu.
radi se o tvornici vapna i za poljoprivredu i za druge namjene a ista tvornica je 1970. počela i sa proizvodnjom uređaja za kalcizaciju tla.
vlasnik tvornice, gosp. Hufgard je i predsjednik Njemačkog udruženja za kalcizaciju tla..

ovo na slici ispod je vapno koje proizvodi Hufgard za poljoprivredu. mokro vapno, sadrži 47% CaO i nabavna cijena mu je 11 eura manja nego što je to kod suhog vapna koje ima 53% CaO u sebi. s obzirom da dosta ljudi ovdje koristi karbokalk, čisto podatak da karbokalk ima cca 25% CaO u sebi..

ovo ispod je jedan od strojeva za razbacivanje mokrog vapna, radi se o manje više klasičnom uređaju za razbacivanje vapna (karbokalka) ali sa jednom bitnom razlikom a to je da koristi gumenu traku što se može vidjeti i na slici. zašto gumenu traku? pa čisto podatak da Hufgard tvornica u svom postrojenju na svim "elevatorima" koristi gumene trake a neke nisu mijenjane 20+ godina.. a učinak je isti, ili čak i bolji s gumenom trakom. inače, na ovaj stroj na slici je moguće montirati i Rauchov adapter tako da može služiti i za razbacivanje gnojiva.

i na kraju jedna opaska, HZPSS u lipnju u Varaždinu planira napraviti predavanje i prezentaciju o kalcizaciji, prošle godine samo manje je bilo u Lipovljanima.
Picek

Broj postova : 1225
Registriran : 13.03.2008
22

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: Kalcizacija

Postaj by 539 262 on 8/5/2008, 23:09

Vapno beshe isto shto i krech/krechnjak ili ...?

539 262

Broj postova : 53
Registriran : 07.05.2008
0

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Smiljan on 2/7/2008, 02:11

Da, vapno i krech su iste stvari.

Usput, dali vapno smeta ako je u doticaju sa mladom vocnom sadnicom (kao sto umjetno gnojivo moze spaliti)?
Smiljan

Broj postova : 1988
Zanimanje : Staro gunđalo sa crnim rokovnikom
Registriran : 13.03.2008
2

→→→ : VIŠE

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by kreso on 5/9/2008, 20:27

evo kalcizacije na moj način ...he,he

i moja malekost

Broj postova : 1997
God : 36
Zanimanje : poljoprivrednik-radnik
Registriran : 09.03.2008
26

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by paor on 5/9/2008, 20:34

koji materijal i kakve granulacije koristiš, možeš li iz jednog prohoda dozirati, štopa li sijačica...
paor
Admin
Admin

Broj postova : 4289
God : 52
Zanimanje : poljoprivrednik
75

Korisnički profil http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ http://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Postaj by kreso on 5/9/2008, 20:39

koristim prah ,mislim da je agrodol bacam u dva prohoda i neštopa mi se sijačica jedino kad je već praznija vapno ostane na rubovima .... i mislim da više neću uzimati prah jer mi malo dugo traje sad ću uzeti u granulama

26

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by branko on 5/9/2008, 21:25

odlicno si se snasel, cisti dokaz uzrecice "tko se zna sajti ni u zahodu nije gladan"
branko
Admin
Admin

Broj postova : 3626
God : 48
44

Korisnički profil http://www.farmphoto.com/fpv2/AuthorHistory.aspx?auth=frabrne

[Vrh] Go down

Postaj by kreso on 5/9/2008, 21:27

@branko je napisao/la:odlicno si se snasel, cisti dokaz uzrecice "tko se zna sajti ni u zahodu nije gladan"

baš ti hvala Very Happy

26

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by pingo on 5/9/2008, 21:48

Pa moram se složiti da si to dobro iskobinirao ... bitno da ti sistem radi Very Happy
Nego kako misliš raditi u budućnosti sa tim granuliranim , rasipaćem ?

Broj postova : 4918
3

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by roko on 5/9/2008, 22:05

ja sam sa rasipačem sipao po njivi agrodol...i bio je granulirani... samo ga brzo sabije u košu i onda ga moraš lupati malo da krene...
valjda od trešnje i vibracije se "secuje" i dio na početku krene ali kasnije ide malo sporije. kasnije sam sa držalicom tu i tamo udario po agrod.. i bilo bi sve ok.
roko

Broj postova : 1392
God : 35
8

Korisnički profil http://www.lavanda-racic.hr

[Vrh] Go down

Postaj by Krx on 5/9/2008, 22:52

Naručio sam dva vagona granuliranog karbokalka za najesen...
Krx

Broj postova : 1195
God : 34
Registriran : 10.03.2008
10

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by kreso on 6/9/2008, 08:18

@pingo je napisao/la:Pa moram se složiti da si to dobro iskobinirao ... bitno da ti sistem radi Very Happy
Nego kako misliš raditi u budućnosti sa tim granuliranim , rasipaćem ?

pa da mislio sam rasipačem možda bi bilo brže gotovo...

26

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by abrkili on 6/9/2008, 11:25

krx:imaš u Srednjem Lipovcu u kamenolomu tog karbokalka,masovno ga ljudi voze za kalcizaciju,ne znam točno kolika mu je cijena,ali je sigurno jeftiniji od neke firme... a to je tebi blizu,preko brda...
abrkili

Broj postova : 1754
God : 29
Registriran : 14.03.2008
28

Korisnički profil http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Postaj by antonio on 15/11/2008, 19:48

Danas rađena kalcifikacija pošto je vrijeme odlično uvjeti za taj posao dobri zašto ne a i karbokalk je friški pa da ne ostane preko zime.
Rasipač moze biti i za gnojivo npk ili več a za karbokalk se mjenjaju diskovi cjena oko 10000 eura a pogon diskova je preko ulja ili hidro motor!
5500 tisuča litara je zapremnina a karbokalka oko 7000 kg

antonio

Broj postova : 137
God : 38
Registriran : 22.04.2008
2

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by mladen on 15/11/2008, 23:42

kolko bacas kabo kalka po hektaru i dobar ti je taj rasipac

Broj postova : 573
God : 33
Registriran : 19.03.2008
1

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Fidelito on 17/4/2009, 21:21

Važno svim koji žele obaviti kalcifikaciju. Država sufinancira dio troškova za kalcifikaciju. Malo copy/paste slijedi:

REPUBLIKA HRVATSKA
MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, RIBARSTVA I RURALNOG RAZVOJA
10000 Zagreb, Ulica grada Vukovara 78, p.p. 1034

Na temelju članka 5. i članka 9. Pravilnika o provedbi programa razvitka seoskog prostora (NN br. 71/05, 37/06, 109/06, 96/07, 86/08) i Odluke o raspisivanju natječaja za mjeru 5. „Ulaganja u obiteljska poljoprivredna gospodarstva, uzgajališta riba i školjaka, privatne šume te uzgoj divljači (objekti i oprema za poljoprivrednu, akvakulturnu, šumarsku i lovačku proizvodnju)“ za 2009. godinu pod nazivom „Kalcifikacija/kalcizacija poljoprivrednih površina” (Klasa: 320-01/09-01/85, Urbroj: 525-12-2-0460/09-1 od 07. travnja 2009. godine), Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja objavljuje

NATJEČAJ

za dodjelu novčane potpore za mjeru 5. “Ulaganja u obiteljska poljoprivredna gospodarstva, uzgajališta riba i školjaka, privatne šume te uzgoj divljači (objekti i oprema za poljoprivrednu, akvakulturnu, šumarsku i lovačku proizvodnju)” za 2009. godinu
pod nazivom: „Kalcifikacija/kalcizacija poljoprivrednih površina”

1. Predmet natječaja je prikupljanje zahtjeva temeljem Pravilnika o provedbi programa razvitka seoskog prostora (NN br.71/05, 37/06, 109/06, 96/07, 86/08) - za mjeru 5. “Ulaganja u obiteljska poljoprivredna gospodarstva, uzgajališta riba i školjaka, privatne šume te uzgoj divljači (objekti i oprema za poljoprivrednu, akvakulturnu, šumarsku i lovačku proizvodnju)” pod nazivom: „Kalcifikacija/kalcizacija poljoprivrednih površina” koji će biti sufinancirani sredstvima Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja u 2009. godini.

2. Cilj natječaja je poboljšanje plodnosti tla kalcifikacijom/kalcizacijom kiselih tala, povećanjem prinosa na tim površinama što povećava konkurentnost poljoprivrednih proizvođača, bolje korištenje poljoprivrednih resursa.

3. Sudionici natječaja jesu poljoprivredna gospodarstva upisana u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava.

4. Sufinanciranje kalcifikacije/kalcizacije poljoprivrednih površina je ograničeno u skladu sa sljedećim kriterijima:

1. Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja sufinancira 50% opravdanih troškova ulaganja, a najviše do 200.000,00 kuna po korisniku.

2. Prema raspoloživim proračunskim sredstvima.

3. Sredstva su namijenjena za pokriće sljedećih troškova:
a) Analize tla zemljišta za poljoprivrednu proizvodnju za vlastite potrebe financirat će se s 250,00 kuna po uzorku.
b) Kupnje kalcijevog oksida, kalcitnog ili dolomitnog živog vapna za kalcifikaciju/kalcizaciju kiselih tala.

4. Sredstva se odobravaju na temelju nalaza analize tla.

5. Neprihvatljivi trošak: porez na dodanu vrijednost (PDV).

5. Uvjeti koje podnositelji zahtjeva moraju zadovoljiti
– podmirene sve obveze prema državi i prema Ministarstvu poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja do dana podnošenja zahtjeva na Natječaj,
– da posjeduju najmanje 1 ha poljoprivrednih površina upisanih u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava,
– da su napravili prethodnu analizu tla u ovlaštenom laboratoriju,
– da koriste proizvode za kalcifikaciju/kalcizaciju proizvedene u skladu sa Sustavom upravljanja okolišem ISO 14001 i Sustavom upravljanja kvalitetom ISO 9001,
– da koriste proizvode koji imaju potvrdu mjerodavne institucije o upotrebi proizvoda u svrhu kalcifikacije/kalcizacije.

6. Prednost pri odabiru imat će podnositelji zahtjeva:
– koji se bave stočarstvom,
– iz područja s težim uvjetima gospodarenja u poljoprivredi,
– prvi puta privode zemljište namjeni,
– koji su već kalcificirali/kalcizirali poljoprivrednu površinu za koju sada traže potporu.

7. Rok za podnošenje zahtjeva na natječaj je zaključno s datumom: 17. lipnja 2009. godine.

8. Podnositelj zahtjeva može podnijeti samo jedan zahtjev za sufinanciranje na ovaj Natječaj.

9. Zahtjev se podnosi isključivo na Obrascu - Zahtjev za sufinanciranje (Obrazac RR-09-5-1-Z i RR-09-5-1-Z2) koji je objavljen na web stranici Ministarstva (www.mps.hr ), Natječaji: PROGRAM RURALNOG RAZVOJA.

10. Uz popunjen obrazac - Zahtjeva za sufinanciranje obvezno je priložiti slijedeće:
1. Potvrdu porezne uprave o nepostojanju duga prema državi (original, ne stariji od 30 dana na dan podnošenja Zahtjeva za sufinanciranje),
2. presliku osobne iskaznice (za fizičke osobe), za obrt preslika obrtnice, preslika Izvatka iz sudskog registra (pravne osobe),
3. preslika Obavijesti o razvrstavanju poslovnog subjekta prema NKD-u (pravne osobe),
4. presliku rješenja o upisu u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava ili presliku iskaznice OPG-a,
5. dokaz o vlasništvu ili korištenju poljoprivrednog zemljišta: zemljišno knjižni izvadak ili posjedovni list iz katastra (ne stariji od šest mjeseci); ugovor o zakupu, kupoprodajni ugovor, darovni ugovor, pravomoćno rješenje o nasljeđivanju izdano od nadležnog općinskog suda (ako površina u katastru još nije upisana na ime korisnika). Dokumenti moraju biti originalni ili u ovjerenoj preslici,
6. presliku nalaza analize tla,
7. presliku računa i/ili ponude i/ili predračuna (ne starijih od 30 dana na dan podnošenja zahtjeva za sufinanciranje) koji se odnose na utrošak sredstava traženih od Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja,
8. presliku deklaracije proizvoda s kojim se obavlja kalcifikacija/kalcizacija,
9. presliku potpisnog kartona kod FINA-e za sve žiro račune ili potvrdu banke o žiro računu,
10. Ugovor o sufinanciranju potpisan od strane podnositelja zahtjeva i jedinice lokalne samouprave i/ili regionalne samouprave i/ili od drugih izvora financiranja i/ili Izjavu o samofinanciranju programa ovjerenu od strane javnog bilježnika. (Obrazac RR-09-5-1-IS).

11. U razmatranje se neće uzeti zahtjevi koji su zakašnjeli i/ili nisu u skladu s uvjetima Natječaja.

12. Konačnu odluku o odabiru zahtjeva donosi Ministar poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja na prijedlog Povjerenstva za odabir projekata razvitka seoskog prostora za mjeru 5. „Ulaganja u obiteljska poljoprivredna gospodarstva, uzgajališta riba i školjaka, privatne šume te uzgoj divljači (objekti i oprema za poljoprivrednu, akvakulturnu, šumarsku i lovačku proizvodnju)“ imenovanog na temelju Pravilnika o provedbi programa razvitka seoskog prostora.

13. Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja s podnositeljima zahtjeva potpisuje Ugovor o sufinanciranju. Sudionici natječaja bit će obaviješteni o rezultatima natječaja u roku od 90 dana od dana zatvaranja natječaja.

14. Prije podnošenja zahtjeva na predmetni natječaj molimo obavezno pročitati Upute za korisnike za natječaj „Kalcifikacija/kalcizacija poljoprivrednih površina “ za 2009. godinu koje se nalaze na web stranici Ministarstva (www.mps.hr), Natječaji: PROGRAM RURALNOG RAZVOJA.

15. Zahtjevi se dostavljaju putem preporučene pošte u zatvorenoj omotnici na čijoj poleđini treba OBAVEZNO čitko ispisati ime i adresu pošiljatelja i istu dostaviti na adresu:

Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja
Uprava za ruralni razvoj, Upravna direkcija SAPARD/IPARD programa
Ulica grada Vukovara 78
10000 ZAGREB
Natječaj 2009. mjera 5.- „Kalcifikacija/kalcizacija poljoprivrednih površina”
- NE OTVARATI –

Klasa: 320-01/09-01/85
Ur. broj: 525-12-2-0460/09-1
Zagreb, 07. travnja 2009. godine
Fidelito

Broj postova : 4431
Zanimanje : Poljoprivrednik - ministar
Registriran : 17.05.2008
113

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by politicar on 20/5/2009, 23:00

e sada nije mi jasno dali ja mogu samo poslati potrebnu dokumentaciji u predracun za materijal sa cime cu odraditi kalcifikaciju ili to nije moguce?

zbunjuje me ovo:
– koji su već kalcificirali/kalcizirali poljoprivrednu površinu za koju sada traže potporu.
znaci ko je to napravio ima prednost ali ja nisam ali imam analize tla i planiram bacati agro vapno poslije zetve.

Dali da posaljem zahtjev ili ne?

RAKIJA CONNECTING PEOPLE
politicar

Broj postova : 4256
God : 83
Registriran : 23.04.2009
43

→→→ : Facebook poljoprivredni forum!!!

Korisnički profil http://www.poljoprivredni-forum.biz/t1027-politicar

[Vrh] Go down

Postaj by dvobrazni on 28/5/2009, 22:40

Petrokemija Kutina proizvodi Fertdolomit granulirani , koji se može razbacati obićnim rasipačem
Više informacija 044 647-781 (ina-kem)

dvobrazni

Broj postova : 26
Registriran : 07.03.2009
0

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by paor on 28/5/2009, 23:00

zsolin je napisao/la:e sada nije mi jasno dali ja mogu samo poslati potrebnu dokumentaciji u predracun za materijal sa cime cu odraditi kalcifikaciju ili to nije moguce?

zbunjuje me ovo:
znaci ko je to napravio ima prednost ali ja nisam ali imam analize tla i planiram bacati agro vapno poslije zetve.

Dali da posaljem zahtjev ili ne?

ako već planiraš to raditi, pošalji zahtjev, nemaš što izgubiti
u zahtjevu priložiš kopiju analize i lijepo navedeš (ako već ne piše) koliko treba kalcifikata na osnovu toga te kopiju predračuna za materijal i uslugu apliciranja (ako ti radi vanjski....)
obavezno čuvaj račune o troškovima jer nikad ne znaš da li će tražiti provjere ili dodatne papire
koliko i kad će ti biti isplaćeno, zna se...
paor
Admin
Admin

75

Korisnički profil http://www.gospodarstvo-petricevic.hr/ http://www.youtube.com/user/mapetric?feature=mhee

[Vrh] Go down

Postaj by kreso on 9/7/2009, 20:18

imam priliku nabaviti vapno (živo) besplatno međutim tu ima kamenja i svega , sa čim bi to mogao razbacati ? ja sam mislio sa nekom prikolico za gnoj ili tako nešto scratch

26

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by pingo on 10/7/2009, 19:01

Čuj ako ima kamena onda bi trebalo prikolicom za gnoj jer ona je dovoljno robusna da izdrži takve napore . Problem koji se kod mene javlja kada tako radim je velika sila koju pravi vapno na podnim lancima a oni su pogonjeni uljem . Trebam pustiti dovoljno ulja da lanci ne zastajkuju što opet rezultira velikom brzinom kretanja po njivi . Razbacujem 14 km/h a po loše urađenim njivama to zna biti bolno iskustvo.

Broj postova : 4918
3

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by paor on 19/7/2009, 13:57

Sa HRT1 (Plodovi zemlje)

paor
Admin
Admin

75

[Vrh] Go down

Postaj by Pavinjak on 19/7/2009, 16:54

Paore, jel ima gdje za pogledati Plodove od prošle nedjelje ( 12. 07. 2009 ) ???

Pridruži se i ti! (KLIKNI)
Pavinjak
Moderator
Moderator

Broj postova : 4801
God : 22
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 25.06.2008
59

Korisnički profil http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/pavinjak-t370.htm http://www.facebook.com/traktoristinajboljiljudi https://www.youtube.com/channel/UCq7AG5bTYbvUg1kB0Qhv9Gw

[Vrh] Go down

Postaj by abrkili on 19/7/2009, 17:30

upišeš hrt u google i vid' čuda!

http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=205
abrkili

Broj postova : 1754
God : 29
Registriran : 14.03.2008
28

Korisnički profil http://www.vef.hr

[Vrh] Go down

Postaj by Pavinjak on 19/7/2009, 17:57

Hvala abrkili...ipak treba se na google naviknuti

Pridruži se i ti! (KLIKNI)
Pavinjak
Moderator
Moderator

Broj postova : 4801
God : 22
Zanimanje : Računalni tehničar za strojarstvo
Registriran : 25.06.2008
59

Korisnički profil http://www.poljoprivredni-forum.biz/predstavite-se-f10/pavinjak-t370.htm http://www.facebook.com/traktoristinajboljiljudi https://www.youtube.com/channel/UCq7AG5bTYbvUg1kB0Qhv9Gw

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 15. 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

DOPUŠTENJA
Ne moľeą odgovarati na postove.